Home » White water » Gegužinės Karpatuose - Juodasis Cheremoshas

Gegužinės Karpatuose - Juodasis Cheremoshas

2009 m. balandžio 29 d. išvykome į Ukrainos Karpatus - plaukti Juoduoju Cheremoshu. Tai turėjo būti mūsų keturviečio katamarano krikštas :)

  Pakeliui

Kelionė į Ukrainą užtrunka... nei daug nei mažai 20 val, įskaitant stovėjimą pasienyje, o kelias tik ~1000 km...

 

Tačiau pakeliui bent yra kur akis paganyti :)

Pakeliui į karpatus 

Atvykę prie upės prisiglaudžiam nedideliame kaimelyje vietinio gyventojo kieme, žinoma už nedidelį mokestį. Įkuriama stoviklavietė. Mūsų kompanija iš Lietuvos buvo apie 25 žmonės, taigi jau nemaža kompanija, o vietoje prie upės pamatėm dar daugybę vandens sporto mėgėjų. Visos Cheremosho pakrantės nusėtos stovyklavietėmis. Visi čia suvažiuoja balandžio pabaigoje - gegužės pradžoje, nes šiuo lietingu metų laiku čia dar būna pakankamai vandens, o be to gegužės 1 d. yra šventė, taigi gaunasi ilgas savaitgalis.

 

    Stovyklavietė

Nors jau gegužės pradžia, tačiau horizonte dar matyti snieguotos Karpatų viršūnės. O grožis neišpasakytas......

  Karpatai kaimo fone

Tik atvykę pirmąjį vakarą surinkinėjam katamaranus, nes kitą dieną ankstų rytą jau turim būti pasiruošę išvažiuoti plaukimui.

  Mūsų katamarano karkasas

 

Didysis katas 

Pirmasis rytas. Brrrr.... kokia šalta buvo naktis, temperatūra buvo vos pora laipsnių. Tačiau makaronai su tušonke virti ant laužo žvaliai nuteikia visai dienai :)

 

 

Stovyklavietė buvo įkurta žemiau visų įdomiausių upės slenksčių taigi kiekvieną kart mus iš stovyklavietės autobusiukas su laivais nuveždavo aukštyn palei upe, o iki stovyklavietės mes parplaukdavom.

 

Pirmieji startuoja kajakai.

Kajakai  Kajakai startuoja

Mes sulaukę laivo vado Valdemaro pradedam pirmąjį plaukimą kalnų upe su savo laivu.

Ruošiamės išplaukti 

 

  Viktoras prieš slenkstį

Tiesą sakant šiemet su vandens lygiu upėje nenuskilo. Vanduo žemo lygio, todėl iš įdomiausio ~4 kategorijos slenksčio "Huk" belikusi vos 2-3 kategorija. Tačiau vis tiek plaukimas mums padaro nemažą įspūdį. Esam plaukę daug rimtesniais slenksčiais su raftu, tačau dar neteko patiems plaukti ir valdyti katamarano kalnų upe. Raftas ir katamaranas iš esmės skirtingi laivai. Rafte gali plaukti praktiškai bet kas neturintis vandens baimės, nes ten viską valdo ir reguliuoja vienas žmogus paprastai instruktorius, jei  plaukiama su turizmo agentūra, o kiti jo vadovaujami tik irkluoja ir nereikia nieko galvoti pačiam. Katamaraną valdo visi jame plaukiantys, o be to ir pojūtis katamarane daug aštresnis.

Straxovka  Turistai

 O kajakai tai išvis fantastika :)

Sauliaus sūnus  Dar vienas kajakas Huke

Vietiniai turistai  Džiūsta hidriakai

Antras rytas ir mes vėl pasiruošę išplaukti.

Po plaukimo  Stovyklavietė

Kalnai žavi ir savotiškai užburia...

Karpatai horizonte  Trispalvė

Juodasis Cheremoshas po pavasarinių liūčių tinkamas visų tipų vandens sporto mėgėjams. Čia plaukti smagu tiek su kajaku tiek su katamaranu ar raftu. Be abejo iššūkių sau čia suras ir baidarininkai. Su mumis plaukė dvi pripučiamos guminės baidarės ir dvi sportinės plastikinės. Pradedantiesiems čia tikras rojus mokintis, o patyrusiems plaukikams tai puiki mankšta prieš rimtus vasaros žygius. Kelionė kainavo tikrai nebrangiai, nes kuras Ukrainoj daug pigensis nei Lietuvoje, o daugiau čia kalnuose pinigų nelabai kur ir išleisi, nes visas maistas iš katilo laužavietėje. Be abejonės čia reikia turėti hidrokostiumus plaukimui, nes vanduo šaltas, o oras bent jau mums pasitaikė grynai pavasarinis - dieną ~12 laipsnių šilumos, o vieną naktį temperatūra buvo nukritusi net žemiau nulio.

Aš manau, čia tikria verta sugrįžti!